MSG | Mutlu Sağlık Güvenlik Eğitim Merkezi ×
© 2021 MSG | Mutlu Sağlık Güvenlik Eğitim Merkezi
Alt Başlıklar

Yangın güvenliği; ölüm, yaralanma ya da maddi hasara neden olan bir yangının çıkma olasılığını azaltmaya yönelik önlemler bütünüdür. Bu önlemler, canlıların yangın yerinden kolaylıkla uzaklaşmaları ve olaydan olabildiğince az zararla kurtulabilmelerini sağlamayı da amaç edinir.

Teknolojiye bağlı olarak gelişen, yüksek katlı binalar, elektrik ve kabloların yoğunlukta olduğu sanayii tesisleri gibi alanlarda yangın riski çok büyüktür. Bu gibi alanlarda daha mimari aşamada yangın güvenliği  açısından çalışmalar yapılmalı ve  yangın güvenliği  senaryoları oluşturulmalıdır.  

Yangın güvenliğinde her zaman öncelik yangının hızlı algılanması ve yangına hızlı müdahale edilmesi konularına verilmelidir. Bu tarz istekleri karşılayan sistemlere yangın algılama sistemleri denir. Binalara bu sistemlerin tesis edilmesi gerekmektedir. Zaten günümüzde birçok konut ve sanayii projesinde yangın algılama sistemleri kurulumu kanuni bir zorunluluk haline getirilmiştir. Zaten bu durum aynı zamanda vicdani bir sorumluluktur.  Yangın güvenliği  ile ilgili bu sistemler sayesinde yangın hızlı olarak algılanmakta ve hızlı müdahale edilerek oluşacak maddi ve en önemlisi manevi kayıpların önüne geçilebilmektedir. 

MSG | Mutlu Sağlık Güvenlik Eğitim Merkezi

MSG MÜŞTERİSİ OLMAK İÇİN

Hizmetlerimiz hakkında bilgi ve fiyat teklifi almak için

0 (332) 237 5133 arayın veya saglik@msgisg.com adresine mail atabilirsiniz.
Web Tasarım & Yazılım | INVIVA